Co daje rozwód z orzeczeniem o winie?


Rozwód z orzeczeniem o winie jest skomplikowanym procesem i może ciągnąć się miesiącami. Zazwyczaj małżonek, który jest winny rozpadu małżeństwa, nie zgadza się z decyzją drugiej strony. Trzeba mieć mocne dowody, żeby wystąpić z wnioskiem oskarżającym współmałżonka. Dobrze jest umówić się na konsultację z adwokatem, który pomoże w tej kwestii.

Co daje rozwód z orzeczeniem o winie?

Rozwód z orzeczeniem o winie nie jest samą satysfakcją osiągnięcia celu. Wiąże się bowiem z obowiązkiem alimentacyjnym. Małżonek, któremu zostanie udowodniona wina za rozpad małżeństwa, musi łożyć na utrzymanie współmałżonka, jeśli ten wystąpi z takim wnioskiem, kiedy znajdzie się w złej sytuacji finansowej. Kiedy więc poważnie zachoruje czy straci pracę i nie ma żadnych środków na życie, sąd zasądzi alimenty na jego rzecz, od małżonka winnego rozpadu związku. Przyznawane są również w sytuacji, gdy pogorszy się sytuacja materialna po rozwodzie. Osoba niewinna rozkładu pożycia małżeńskiego otrzyma środki od współmałżonka, nawet wtedy, gdy zarabia, ale potrzeby muszą być uzasadnione.

Kiedy jest możliwy rozwód z orzeczeniem o winie?

Rozwód z orzeczeniem o winie musi zostać udowodniony. Potrzebne są twarde dowody, a w razie konieczności, również świadkowie: członkowie rodziny, sąsiedzi, znajomi, jak i urzędnicy. Pozyskiwanie dowodów bywa czasami bardzo skomplikowane. Przy zdradzie niezbędne są bilingi, sms-y, ­zdjęcia, nagrania, notatki. Przydatne mogą być informacje zamieszczone w mediach społecznościowych. Jeśli jednak zostały pozyskane w nielegalny sposób, np. poprzez podsłuch, może być potrzebny prawnik, ponieważ jest działanie bezprawne. Np. Kancelaria Adwokacka — Robert Skupień zawsze broni swojego klienta. Pomoże również wygrać rozwód z orzeczeniem o winie. Adwokat zawsze wie, jak udowodnić rozpad związku również w przypadku hazardu, trwonienia pieniędzy, braku współżycia, przemocy, celowego niezaspakajania potrzeb rodziny. Warto zwrócić się o pomoc, by wygrać sprawę.

read-less