Logo - Kancelaria Adwokacka - Robert Skupień


Rozwody – Racibórz

Postępowanie sądowe związane z rozwodami może okazać się niezwykle stresującym doświadczeniem. Jeśli zdecydują się Państwo na powierzenie mojej kancelarii swoich spraw, wspólnie przejdziemy przez ten trudny etap w sposób jak najmniej uciążliwy. Jako adwokat od rozwodów, pracujący w Raciborzu, precyzyjnie wyjaśniam Klientom, jakie są pozytywne przesłanki rozwodu, jakie elementy wpływają na wysokość alimentów, a także tłumaczę, kiedy sąd nie orzeknie rozwodu.

Odpowiednio przygotowany pozew rozwodowy pozwoli uzyskać wyrok już na pierwszej rozprawie – zależy to od sensowności argumentacji i podejścia stron do faktu rozwodu. Najważniejszą przesłanką orzeczenia jest zupełny i trwały rozkład pożycia pomiędzy małżonkami, polegający na zerwaniu więzi w wymiarze fizycznym, psychicznym oraz materialnym.

Rozwód z orzekaniem o winie

Sąd może wydać wyrok rozwodowy wyłącznie z winy jednego z małżonków lub bez orzekania o winie małżonków. Istnieją sytuacje, gdy winnymi rozkładu są obie strony – dzieje się tak wtedy, gdy sąd ustala choćby minimalną winę jednej ze stron przy przeważających winach drugiego z małżonków.

Jeśli jeden z małżonków chce uzyskać rozwód z orzekaniem o winie, sąd ustala, który z małżonków ponosi winę, rozumianą jako zachowanie (np. działanie lub zaniechanie) naruszające obowiązki określone zasadami współżycia społecznego i przepisami prawa, prowadzące w konsekwencji do zupełnego i trwałego rozkładu pożycia małżeńskiego. Rozwód z orzekaniem o winie niesie ze sobą poważne konsekwencje prawne, np. związane z obowiązkiem alimentacyjnym.

 

Porady prawne

Dowiedz się więcej

 

Reprezentacja klienta

Dowiedz się więcej

Kontakt

Kancelaria Adwokacka - Robert Skupień

ul. Opawska 30/10
47-400 Racibórz

 skupien.adwokat@gmail.com
 694 61 00 91

Numer rachunku bankowego:
26 1140 2004 0000 3202 7771 7490
mBank Biznes

Logo

 

 Jako adwokat podejmuję się reprezentacji w sądach w szczególności na obszarze miast: Racibórz, Rybnik, Gliwice, Wodzisław Śląski, Katowice, Jastrzębie - Zdrój, Kędzierzyn-Koźle Głubczyce, Opole, jak i wielu innych miast na terenie całego kraju.

Zachęcam do kontaktowania się z Kancelarią w celu umówienia indywidualnego spotkania