Logo - Kancelaria Adwokacka - Robert Skupień


Sprawy spadkowe – Racibórz

Jako doświadczony adwokat od spraw spadkowych w Raciborzu zapewniam wsparcie w prowadzeniu spraw spadkowych i spraw związanych ze skutkami sądowego postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku, w szczególności spraw z dziedziczeniem i odrzuceniem spadku, a także zachowkiem, działem spadku czy darowizną.

Co to jest dział spadku?

Jeśli spadek jest dziedziczony przez kilka osób, powstaje wspólność majątku spadkowego, czyli wszyscy spadkobiercy stają się współwłaścicielami całego spadku w stosunku odpowiadającym odziedziczonym udziałom. Dział spadku to bardzo ważna czynność prawna, pozwalająca uregulować sytuację w tym zakresie. Polega ona na podziale majątku spadkowego między wszystkimi spadkobiercami. Można to zrobić na dwa sposoby – poprzez sądowy dział spadku lub umowny dział spadku. Jeśli potrzebują Państwo pomocy prawnej adwokata od spraw spadkowych, serdecznie zachęcam do kontaktu z kancelarią w Raciborzu.

Wypłata zachowku

Prawo żądania wypłaty zachowku od spadkobierców powołanych testamentem mają wszyscy zstępni i rodzice spadkodawcy, którzy dziedziczyliby z ustawy w sytuacji braku sporządzonego testamentu. Zapłata tytułem zachowku może być zarządzona także wtedy, gdy przypadające zstępnym udziały spadkowe są niższe od przysługującego im zachowku, który wynosi połowę wartości udziału spadkowego przypadającego osobie dziedziczącej z ustawy. Roszczenie przedawnia się z upływem trzech lat od ogłoszenia testamentu.

 

Porady prawne

Dowiedz się więcej

 

Reprezentacja klienta

Dowiedz się więcej

Kontakt

Kancelaria Adwokacka - Robert Skupień

ul. Opawska 30/10
47-400 Racibórz

 skupien.adwokat@gmail.com
 694 61 00 91

Numer rachunku bankowego:
26 1140 2004 0000 3202 7771 7490
mBank Biznes

Logo

 

 Jako adwokat podejmuję się reprezentacji w sądach w szczególności na obszarze miast: Racibórz, Rybnik, Gliwice, Wodzisław Śląski, Katowice, Jastrzębie - Zdrój, Kędzierzyn-Koźle Głubczyce, Opole, jak i wielu innych miast na terenie całego kraju.

Zachęcam do kontaktowania się z Kancelarią w celu umówienia indywidualnego spotkania